بررسی سیستمهای سرمایه گذاری

هایپ چیست؟

-HYIP مخفف High Yield Investment Program (برنامه سرمایه‌گذاری با بازگشت بالا می‌باشد). که %100 با انگیزه دزدیدن پول مردم ایجاد می‌شوند شما اگر نگاهی به سایت http://www.hyip.net داشته باشید، می بینید که بالای List همگی در حال پرداخت سود هستند و در وسط‌های List همگی دچار مشکل و در پایین List همگی عدم پرداخت دارند و یا به عبارتی جمع کردن و رفتن. پس چرا باز هم مردم در چنین Siteهایی عضو می‌شوند؟ به خاطر اینکه به آن به جنبه سرگرمی و قمار نگاه می‌کنند. پولی را می‌گذارند اگر چیزی بردند خوشحال می‌شوند و اگر باخت داشتن اهمیتی برایشان ندارد. چون هیچ وقت پولی را سرمایه‌گذاری نمی‌کنند که اگر از دست دادن ناراحت شوند معمولاً 100$ تا 500$ را بسته به Site و Risk پذیری خود می‌گذارند. Hyipی وجود ندارد که ماندگار باشد. اما یک سری موارد هست که به شما در انتخاب و تمیز دادن کمک می‌کند. در اینجا به بعضی از موارد می‌پردازیم.

1-شرکت: یک Site می‌تواند متعلق به یک شخص حقیقی باشد یا شخص حقوقی، حتماً دقت کنید که Site باید متعلق به یک شخص حقوقی یا در واقع یک شرکت باشد. چرا که یک فرد بدون ثبت شرکت اجازه چنین فعالیتی را ندارد. اما همانطور که می شنویم یک جنس امریکایی یا اروپایی است می‌گویم جنس یا کالای مورد نظر خوب است و همانطور که می‌شنویم چینی یاد ارزانی و بی‌کیفیتی می‌افتیم، باید شرکت مورد نظر در یک کشور قابل قبول و معتبر ثبت شده باشد. چرا که شرکتی که در مثلاً امریکا ثبت می شود اولاً باید یک سری شرایط را داشته باشد و دوماً دولت روی فعالیتش نظارت خواهد داشت. حتماً در Site مورد نظر باید اسم شرکت، شماره تماس و Fax وجود داشته باشد.

2-سود دهی منطقی: زمانی که یک کار را می‌شنوید سود آن مانند  SwissCash، online-capital ،monacofunds ، Victoryway، natfcorp و asoofund با اعداد نجومی %25، %30، %35 و …. چشمانتان را کور نکند. چرا که باید به این موضوع فکر کنید آیا این سود قابل دست یابی است؟ این سود را می توان در کدام بازار به دست آورد؟ آیا این سود منطقی است؟

پس حتماً دقت کنید.

3-پلان درآمدزایی منطقی: اولین نکته، اگر دیدید جایی پلان باینری دارد یاد تمامی پلان‌های باینری قبل بیافتید و به خاطر داشته باشید که 100% دچار مشکل می‌شود. در جایی که خود محصول یا همان سرمایه‌گذاری بسیار جذاب است و سود ده. نمی تواند پلان قوی برای پورسانت دهی فوق‌العاده داشته باشد. 100% پلان منطقی باید داشته باشد. بهترین، مطمئن‌ترین و ماندگار ترین پلان دنیا که در همه جا مورد قبول است MLM می‌باشد. که شرکت‌های بزرگی مانند amway، Xango، herbalife، Monavie و … از آن استفاده می‌کنند.

4-Refferal Commission (پورسانت معرفی مستقیم): اگر جایی دیدید که به ازای افرادی که معرفی می‌کنید قسمتی از سرمایه آنها (%2، %3 و … یا %10) یا از قسمتی از مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط آنها را به شما می‌دهند شک نکنید که %100 در یک Hyip هستید. زمانی که در همان ابتدا به عنوان مثال %10 از مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط یک فرد را به عنوان پورسانت معرفی به معرف پرداخت می‌کنند. کمپانی قرار است که در معاملات یا در سر ماه دیگر به فرد روی اصل و نه %90 آن به شخص سود دهد و در صورتی که در همان ابتدا %10 آن را به معرف داده که پر کردن جای خالی این %10 و ایجاد مثلاً %20 سود ماهانه روی %95 به جای %100 فوق‌العاده سخت و غیر قابل اجرا است مگر اینکه Hyip باشد که دیگر تولیدی در کار نیست.

5-Refund (بازگشت سرمایه): یکی دیگر از موارد Siteهایی که فعالیت Hyip انجام می‌دهند به این صورت است که یا Refund ندارند و اگر هم داشته باشند تحت یک سری شرایط خیلی خاص که عملاً اتفاق نمی‌افتد امکان‌پذیر است. در صورتی که شرکتی که در حال فعالیت است افراد باید بتوانند در تمامی مراحل سرمایه‌گذاری خود قسمتی یا تمام مبلغ خود را Refund کنند. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که قطعاً هر شرکتی می تواند برای این کار یک جریمه اختصاص دهد که قابل قبول است. به عنوان مثال شما زمانی که جایی را اجاره می‌کنید می توانید هر زمان بروید اما باید 1 تا 2 ماه را به عنوان خسارت پرداخت کنید که می بینید حتی در قوانین اجاره هم همچنین چیزی قابل قبول است.

6-T&C یا Terms and Condition (قوانین و مقررات): شما حتی زمانی که ساده‌ترین مورد و آن افتتاح دفترچه پس‌انداز  است، مشاهده می‌کنید. که یکسری از موارد را در پایان آن و در چند ماده و تبصره به شما گوش زد می‌کند و آن قوانین آن است. به  عنوان مثال الف) شما فقط حق برداشت خواهید داشت ب) اگر شخص دیگری اجازه برداشت داشته باشد باید به بانک معرفی نماید ج) شما حداکثر به اندازه دفترچه خود می‌توانید برداشت کنید و بانک اعتباری را در اختیار شما نمی‌گذارد و … . حال اگر می خواهید که کمپانی را بررسی کنید ببینید که چه شرایطی را پیش پای شما می‌گذارد، به شما چقدر اهمیت می‌دهد، قرار داد چند ساله است، کمی و تحت چه شرایطی می‌توانید پول برداشت کنید و … . هر چقدر T&C قوی تر و کامل‌تر باشد نشان دهنده کار قابل قبول‌تر است و اینکه مورد اعتمادتر است.

7-معرفی کار: حتماً یک شرکت و یا موسسه باید قالب کاری خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کند تا سرمایه‌گذاران از انواع کارای انجام شده در قسمتهای مختلف اطلاع کلی داشته باشند.

8-معرفی Riskهای کار: پس از معرفی کار باید Riskهای مربوط به هر کار اطلاع داده شود که فرد خود انتخاب کنید که آیا مایل به انجام هست یا خیر. به عنوان مثال اگر شما روی پاکت سیگار نگاه کنید نوشته: سیگار عامل اصلی سرطان و تولید کننده انواع بیماری است. پس، Risk آن را به شما می‌گوید شما خود می توانید آن را استفاده کنید یا نکنید اما شرکت موظف به معرفی Risk بوده. بازار Forex با ریسک بالایی همراه است چطور می شود که کمپانی در بازار با ریسک بالا فعالیت کند اما اولاً سود قطعی اعلام کند، که ما مثلاً %25 (Swiss Cash)،‌%30 (monaco funds)، %15 (asoo fund) که به صورت ماهانه پرداخت می شود و کار را خالی از هر گونه Risk اعلام می‌کنند. حتماً دقت داشته باشید که هر سرمایه‌گذاری با Risk همراه است و باید Riskهای مربوطه ذکر شود.

9-ارتباط با مشتری: یکی از مزایای یک شرکت این است که کلیه فعالیت هایشان را به سادگی و از طریق Site در اختیار همگان قرار دهند و در بروز هر گونه مشکل در کمترین در کوتاهترین زمان نسبت به رفع مشکلات اقدام نمایند، Site خوب همیشه ارتباط سریع و مستمر با اعضاء خود خواهد داشت.

10-موارد مربوط به Site: یک قسمت کمی گسترده است اما معمولاً شرکت‌هایی که می‌خواهند کاری را شروع کنند سعی بر این دارند که الف) اگر domainیی را انتخاب می‌کند، تمامی موارد آن را بگیرند biz.، Com.، info.، org.، net. و حتماً تمامی آنها را چند ساله ثبت می‌کند و به فرد دیگری اجازه نمی‌دهند که یکی از موارد بالا را به خود اختصاص دهد که بتواند کاری انجام دهد یا برنامه‌ای بریزد.

ب) سعی می‌کنند که حتماً SSL را از جای خوب مانند Verisign، Geotrust Comodo و غیره تهیه کنند. استفاده از Hacker guardian، Hacker Safe و یا Scanalert می‌تواند تکمیل کننده خوبی باشد.

ج) استفاده از server قوی و قابل اطمینان و شخصی: چرا که می توان به جای سرور شخصی یک فضای اشتراکی گرفت که هزینه را کاهش می‌دهد اما یک شرکت همیشه سعی می‌کند تا از سرور شخصی با اطمینان بیشتر و قابلیت‌های بالاتر استفاده کند.

چ) داشتن Server اضافی یا زاپاس: یک شرکت قوی معمولاً یک سرور اختصاصی زاپاس دارد تا در بروز هر گونه مشکل بتواند از اضافی استفاده کند و سیستم سرویس دهی به مشتریان قطع نشود.

د) داشتن Site قوی و سریع: حتماً یک شرکت به تمامی اعضاء فعلی و احتمالی خود باید فکر کند و Site قوی و در عین حال سریع را داشته باشد که هر فرد چه با اینترنت معمولی (dail up) و چه اینترنت پر سرعت (ADSL) بتواند از Site به راحتی استفاده کند.

تمامی مواردی که گفته شد قسمتی از یک کار خوب را نشان می‌دهند و موارد دیگر هم وجود دارند اما مهم‌ها را گفتیم.

 

.میباشد ShahKilid کلیه حقوق این سایت متعلق به

/ 2 نظر / 10 بازدید
سینا مرندی

×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+× همین حالا آماده تبادل لینک با شما هستم لینک زیر را با عنوان"استخدام بازاریاب با پورسانت 50 درصد" در پیوند وبلاگ خود قرار دهید و به بنده اطلاع دهید تا لینکتان را حداکثر تا یک روز بعد قرار دهم. مرسی www.tablighkar1.blogfa.com/page/1.aspx ×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+×+× سلام استخدام بازار یاب برای سایت تبلیغاتی www.tablighkar.com با پورسانت حداقل 50 درصد به صورت مستقیم برای شخص بازار یاب. ش به آدرس زیر مراجعه کنید www.tablighkar1.blogfa.com/page/1.aspx یا به ایمیل زیر پیام ارسال کنید تا توضیحات کانل خدمتتان ارائه شود. sinabin@gmail.com 09122897197 09356386894 09124786700

ترانه

سلام بهار هم مثل پائیز سرد و بارانیست[گل]